12. KROG (2019/2020) ŠOŠTANJ - CERŠAK I

12. KROG (2019/2020) ŠOŠTANJ - CERŠAK I

INFARKTNA KONČNICA GOSTOM

Le dva keglja je Šoštanjčane ločilo do ekipne točke. Tudi tokrat domačini niso znali izkoristiti slabe igre gostujoče ekipe, ki je v Šoštanj pripeljala mlade tekmovalce. Potem, ko so gostje po igri prvega para povedli z 2:0 s prednostjo 47 kegljev, so gledalci pričakovali boljšo igro drugega para. A tudi v tej igri ni šlo vse tako, kot so pričakovali v domači vrsti. Domačina sta razliko znižala že za polovico, imela prednost v set točkah, v zadnjih lučajih pa napravila nepotrebne napake. To sta gosta s pridom izkoristila in ekipo povedla v prednost z rezultatom 4:0, razlika v kegljih pa je narasla na 52 kegljev. Da bi domačini osvojili vsaj točko, bi morala domača tekmovalca v tretji igri zmagati, za nameček pa še izničiti prednost kegljev. Zadnji domači par je začel zelo dobro in že v prvem setu znižal rezultat na 22 kegljev. Tudi v nadaljevanju sta se iz lučaja v lučaj približevala gostom. Že v tretjem setu sta domačina prešla v prednost. Po tej igri so se tekmovalci izmenjavali v vodstvu, a nihče si ni priigral večje prednosti. Zadnji set pa je prinesel infarktno končnico. Tik pred koncem so domačini vodili le za dva keglja. Domači igralec je imel na voljo še dva lučaja, gostom pa je ostal le še lučaj na polno. Popolna tišina je nastala, ko se je domači tekmovalec pripravil na svoj predzadnji met. Vezavo dveh kegljev bi moral podreti z lučajem in v zadnjem lučaju na polno podreti čim več kegljev. Sreča je Šoštanjčanom obrnila hrbet, čeprav je bil lučaj dober. Krogla je podrla le en kegelj, drugega pa le oplazila, čeprav se je majal, ni padel. S tem je bilo srečanje odločeno. Domači so doživeli nov boleč poraz na domačih stezah. Po tekmi je domači strateg dejal: "Bili smo pozitivni, močni, tolerantni a brez športne sreče. Čestitam vsem igralcem za dobro igro. S takšnim pristopom lahko v naslednjih krogih pričakujemo tudi zmago".

Zaradi ekipnega DP U-18 bo naslednji krog v državnih ligah odigran šele 8. februarja. Šoštanjčani se bodo na Prevaljah pomerili z ekipo Špedicije RCM iz Črne, ki je na lestvici pred Šoštanjčani.

Šoštanj: Hasičić -  540 (0), Šehič – 509 (0), Sečki – 539 (0), Jug – 523 (0), Pintarič – 533 (1), Petrović – 560 (1).

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 12. krog

      Statistika tekme

   Fotografije

Rezultati 12. kroga - 2. liga vzhod (moški):

RUŠE : PERGOLA HIŠE (3249 : 3404); 2:6
DRAVOGRAD : MIKLAVŽ (3392 : 3232); 6:2
ŠPEDICIJA RCM : KEGLBAR-LOVRENC (3353 : 3338); 5:3
ŠOŠTANJ : CERŠAK I. (3204 : 3206); 2:6
FUŽINAR : LITIJA 2001 II. (3328 : 3210); 6:2