18. KROG (2019/2020) ŠOŠTANJ - MIKLAVŽ

SEZONO ZAKLJUČILI Z ZMAGO

Kar 18 krogov so Šoštanjčani čakali na prvo zmago. Tekmovalno sezono 2019/2020 so končali na zadnjem mestu z osvojenimi tremi točkami. To je bila najslabša sezona, odkar tekmujejo v drugi ligi. Ker KZS uvaja še eno 1B ligo (po novem vzhod – zahod), bodo Šoštanjčani tudi naslednjo sezono tekmovali v drugi ligi – vzhod. V zadnjem, 18. krogu so na domačih stezah gostili ekipo Miklavža, dosegli edino in največjo zmago sezone. Tokrat lahko pohvalimo vse tekmovalce za lepo igro, za borbenost in za mirnost pri morebitnih napakah. Pohvala gre tudi domačemu strategu, ki je uspel pripraviti ekipo do zmagovalne miselnosti. Zadnjo tekmo so Šoštanjčani odigrali zelo dobro, napadalno z natančnimi meti pa so nasprotnika spravljali v obupne položaje. Prvi domači par je dal vedeti, da gostom ne bo lahko. Igralci so se ves čas menjavali v vodstvu, zadnji lučaji pa so pripadali domačinoma, ki sta morala na kraju oddati tudi točko. Po prvi igri je bilo 1:1, prednost domačih pa je znašala le 21 kegljev. V drugem paru se je na stezah pojavil Leopold Fidej, ki se je po osmih mesecih odsotnosti (poškodba gležnja in operacije roke) vrnil dokaj dobro pripravljen. S sotekmovalcem sta z natančnimi meti v polno in še boljše na čiščenje spravila nasprotnika na kolena. Razlika v kegljih je hitro naraščala, po končani drugi igri je pri rezultatu 3:1 znašala že 101 kegelj. Še 124 kegljev sta dodala tekmovalca tretjega domačega para, ki sta z dobro igro zapečatila usodo gostov. Visoka zmaga domačinov je zaslužena, saj so igrali zares odlično. Če bi Šoštanjčani igrali celotno sezono tako, bi danes lahko poročali še o boljših rezultatih, morda celo o uvrstitvi v 1B ligo. Uprava upa, da bodo tekmovalci v prihodnji sezoni držali takšen nivo igre. Pohvala tudi domačemu sodniku (Bogdan Kompari), ki je vse tekme sodil korektno in pošteno, brez večjih napak, ki bi lahko vplivale na igro ene ali druge ekipe.

Prihodnji teden se bo pričelo DP za posameznike. V igri za visoke uvrstitve je tudi predstavnik Šoštanja Rasim Hasičić. Vodstvo kluba mu želi veliko uspeha v Škofji Loki in Črnomlju (RAZPORED DP - Moški).

Šoštanj: Hasičić – 515 (0), Petrović – 546 (1), Fidej – 543 (1), Jug – 551 (1), Arnuš – 545 (1), Sečki – 589 (1).

Uradni ekipni zapisnik KZS – 18. krog

Statistika tekme

Rezultati 18. kroga - 2. liga vzhod (moški):

ŠOŠTANJ : MIKLAVŽ (3289:3064); 7:1
CERŠAK I. : DRAVOGRAD (3174:3148); 5:3