ZABELEŽKA KOLEGIJA 5.5.2020 IN NAVODILA ZA TRENINGE

ZABELEŽKA KOLEGIJA Z DNE 05.05.2020 IN NAVODILA ZA TRENINGE PO DOVOLJENJU ZA IZVAJANJE (OSNUTEK)

A)   ZADEVA:  Zabeležka kolegija z dne 05.05.2020

Na sestanku, na katerem so prisostvovali Boris Vehovec, Bojan Pihlar, Franc Gornik, Branko Jeršin in Milan Kurelič, so bile obravnavane naslednje teme:

1.    Možnost izvajanja treningov v času epidemije;
2.    Nadaljevanje tekmovanj za sezono 2019/2020;
3.    Korespondenčna seja predsedstva;
4.    Razno.

Ad 1
Možnost izvajanja treningov v času epidemije

KZS je OKS posredovala predlog navodil za izvajanje treningov v času epidemije. OKS je naš predlog s predlogi ostalih zvez posredoval ustreznim organom Republike Slovenije. Po informacijah OKS se pričakuje odgovor vlade RS tekom tega tedna. Velika je možnost, da dobimo soglasje za izvajanje treninga-kegljanja. V primeru pozitivnega odgovora bomo vsem klubom posredovali navodila za izvajanje treningov, katerega v osnutku prilagamo k tej zabeležki.

Ad 2
Nadaljevanje tekmovanj za sezono 2019/2020

Na kolegiju je bilo podanih več variant o možnostih izvedbe omenjenega tekmovanja. V zvezi s tem je na kolegiju dogovorjeno, da se takoj, ko bodo znani pogoji o možnostih nadaljevanja tekmovanj, skliče predsedstvo in določijo termini – koledar zaključka sezone 2019/2020. Glede prestopnega roka 15.07.2020, določen v koledarju NBC, bomo še preverili ali ta rok ostane veljaven ali bo podaljšan (Gornik kontaktira NBC).

Ad 3
Korespondenčna seja predsedstva

Predsedstvo bo na korespondenčni seji odločalo o dopolnitvi komisij, povezano z odstopno izjavo g. Jožeta Pogačnika, ki je do sedaj opravljal delo predsednika registracijske komisije in člana tekmovalne komisije. Za člana tekmovalne komisije je predlagan Tomaž Kernič, za predsednika registracijske komisije Klemen Uranič in za člana Janez Čerin.

Ad 4
Razno

Na kolegiju je bila tudi obravnavana možnost sklica zbora članov, vendar se zaradi epidemioloških razmer zaenkrat ne da predvideti termina. Verjetno bo v mesecu juniju 2020, če se bodo razmere izboljšale, možno določili termin in pogoje sklica.

Milan Kurelič,
predsednik Kegljaške zveze Slovenije

Zabeležka kolegija z dne 05.05.2020

B)   STROKOVNA KOMISIJA

Datum :28.4.2020

Zadeva : NAVODILO ZA IZVAJANJE TRENINGOV V ČASU EPIDEMIJE

Po predvideni sprostitvi ukrepov Vlade Republike Slovenije, Strokovna komisija Kegljaške zveze Slovenije sprejema sledeče ukrepe, ki so jih vsi klubi KZS DOLŽNI UPOŠTEVATI.

1.    Upoštevajo se vsi veljavni ukrepi vlade Republike Slovenije ob prihodu na trening na kegljišče.
2.    Za treninge se uporablja samo športni del  kegljišča, bifeji in klubski prostori so do preklica še vedno zaprti.
3.    Upravljalec kegljišča je  dolžan na vhodu v kegljišče pripraviti razkužilo za razkuževanje rok.
4.    Do prihoda kegljačev na stezo, le ti uporabljajo zaščitno masko (dokler so v skupnem prostoru).
5.    Na treningu so lahko le  4 (štirje) kegljači in trener oziroma vaditelj.
6.    Pred začetkom treninga skrbnik kegljišča obvezno obriše krogle s krpo. Za izpiranje krpe uporabi toplo vodo in ustrezen detergent (milo ali podobno).
7.    V garderobi so udeleženci treninga obvezni upoštevati varnostno razdaljo (2 m).
8.    Pred začetkom treninga ob prihodu na steze udeleženci razkužijo roke.
9.    Po koncu treninga skrbnik  kegljišča ponovno obriše krogle.
10.  Menjava se izvede, tako da se skupini ne srečata v garderobnih prostorih.
11.   Preden trening  nadaljuje druga skupina mora biti 15 minut odmora za čiščenje krogel.
12.   Menjava skupine se izvede brez srečevanja udeležencev izven predpisane varnostne razdalje (2 m).
13.   Tuširanje po treningih ni dovoljeno.
14.   Skupina, ki je trening opravila, mora kegljišče zapustiti v čim krajšem času.

Ta navodila veljajo tudi za kegljišča s šestimi oziroma desetimi stezami !

Priporočilo upravljavcem kegljišč:

Kegljišče naj bo očiščeno vsak dan. Garderobni prostori naj se po vsakem treningu razkužijo!

Predsednik  Strokovne  komisije: Branko Jeršin

Predsednik  KZS:  Milan  Kuralič

Navodila za treninge po dovoljenju za izvajanje (osnutek)

Ostali novici (vir: spletna stran Kegljaške zveze Slovenije):

12.03.2020 - DO NADALJNEGA ODPOVED TEKMOVANJ

Do nadaljnega odpoved tekmovanj

Poziv OKS-ZSZ

01.05.2020 - VZDRŽEVANJE STANJA ORGANIZMA V ČASU BREZ TRENINGOV

Vzdrževanje stanja organizma v času brez treningov

Vaje za pripravo organizma (vir: Kegljaška zveza Slovenije)