Tradicionalni Novoletni turnir 2017

Tradicionalni Novoletni turnir 2017

Turnir v Šoštanju dobila Stoklas in Dvoršakova

Pod streho smo spravili že 16 mednarodni božični novoletni turnir- Šoštanj 2017, na katerem je sodelovalo preko 140 tekmovalcev in tekmovalk. Tekmovalci so bili razvrščeni v štiri kategorije - registrirani in rekreativci. Tekmovanje pri registriranih je potekalo v dveh delih in sicer predtekmovanje in finale, kamor se je uvrstilo po 8 najboljših iz pred tekmovanja. Za rekreativce je veljal rezultat, ki so ga dosegli do zadnjega dne tekmovanja. Žal tokrat nismo videli rekorda, smo pa lahko spremljali odlično kegljanje Stoklasa, Kirbiša, Konca in ostalih tekmovalcev. Posebej zanimiv je bil finale, v katerem sta si z ramo ob rami stala bivša svetovna prvaka in reprezentanta Stoklas in Kirbiš. Zmagovalec tega dvoboja je Uroš Stoklas, ki je na eni stezi porušil kar 196 kegljev. Razveseljivo je, da smo tudi domačini imeli kar dva tekmovalca v finalu, ki pa sta igrala nekoliko slabše kot v predtekmovanju. Tekmovanje je potekalo brez večjih zastojev, organizacija je bila na najvišjem nivoju, kar so potrdili vsi finalisti turnirja. Pohvaliti moramo tudi vse člane, ki so vse dni skrbeli za nemoteno izvedbo turnirja. Vsi udeleženci so potrdili prisotnost tudi na turnirju Šoštanj 2018.