OBISK IZ OŠ BRATOV LETONJA ŠMARTNO OB PAKI

OBISK IZ OŠ BRATOV LETONJA ŠMARTNO OB PAKI

OBISK IZ OŠ BRATOV LETONJA ŠMARTNO OB PAKI

Po nekaj mesečnem premoru smo na kegljišču ponovno gostili osnovnošolce. Tokrat smo na naše steze povabili učence OŠ bratov Letonje iz Šmartnega ob Paki. V spremstvu dveh učiteljev se je kegljanja udeležilo 16 učencev 6., 7. in 8. razreda. Predstavniki kluba so učence najprej seznanili s pravili kegljanja, nato še o pravilnem načinu metanja. Nato so se učenci razdelili v 4 skupine, ki so svoje prve mete opravili na vseh štirih stezah. Pozneje smo se odločili, da skupine tekmujejo med seboj v borbenih igrah – samo na polno. Na vsaki stezi so opravili po dva seta s 24 lučaji. Učenci so z zanimanjem spremljali rezultate ter navijali za svojo skupino. Po končanem tekmovanju so naši predstavniki učence seznanili še z igro na čiščenje. Najprej je imel vsak 5 lučajev za probo, pozneje pa so se iste skupine pomerile še enkrat – tokrat v borbenih s čiščenjem. Bilo je veliko smeha, vpitja in dobrega navijanja. Na tokratnem obisku ni bilo zmagovalca. Vsi so se strinjali, da je kegljanje lep, zabaven in naporen šport, ki zahteva maksimalno pripravljenost tekmovalca. Po zaključku so vsi zatrdili, da še pridejo na takšno preizkušnjo svojih sposobnosti. Naši »ogledniki« pa so med udeleženci opazili kar nekaj talentiranih kegljačev in jih povabili, da se nam pridružijo na treningih in še bolje spoznajo to zvrst športa. Povedati moramo tudi to, da smo bili izredno presenečeni nad disciplino učencev, zahvala gre tudi obema učiteljema, ki sta jih pripeljala na naše steze. Prepričani smo, da jim bo dogodek ostal v lepem spominu. Za konec pa so naredili eno »gasilsko« sliko (foto: Blanka Rotovnik). 

    Fotografije