11. krog (OTS CELJE 2018/'19) ŠOŠTANJ II : LJUBNO G.K.E.

11. krog (OTS CELJE 2018/'19) ŠOŠTANJ II : LJUBNO G.K.E.

DERBI 11. KROGA V 1. LIGI OTS CELJE PRIPADEL ŠOŠTANJČANOM

Kegljači druge ekipe Šoštanja, ki nastopamo v 1. ligi OTS Celje, smo v četrtek, 21.02.2019 na domačih stezah prikazali eno boljših predstav v tej sezoni. Lahko bi rekli, da ravno v pravem času, saj smo gostili kegljače iz Ljubnega, za katerimi smo do tega kroga zaostajali le dve točki na lestvici. Z zmago smo se z njimi izenačili na drugem mestu in nadaljevanje ligaškega tekmovanja bo še zelo zanimivo. Prvi par Šoštanjčanov je začel dokaj zadržano in kazalo je na to, da si bosta ekipi razdelili dve ekipni točki. V drugem delu igre prvega para sta domačina izkoristila slabosti obeh gostujočih tekmovalcev in jima nista več dovolila odvzema set točke. Šoštanjčani smo tako povedli 2:0 in imeli minimalno prednost 8 kegljev. V igri drugega para so lahko gledalci videli še večjo dramo kot v igri prvega para. Izredno dobri igri domačina gostje niso sledili in prednost v številu kegljev je lepo naraščala. Pri Šoštanjčanih je bila v tem delu igre potrebna zamenjava tekmovalca zaradi malo slabše igre, da bi s tem lahko ohranili prednost v številu kegljev. Zamenjava se je obrestovala, na koncu igre drugega para smo Šoštanjčani vodili 3:1 in imeli prednost 32 kegljev. Nato so na steze stopili igralci zadnjih dveh parov in možne so bile še vse kombinacije od zmage do delitev točk in poraza. Igralca domače ekipa sta začela dokaj zadržano, vendar uspela kontrolirati potek tekme. Na polovici igre tretjega para sta oba imela minimalno prednost v kegljih, medtem ko so bile set točke razdeljene ter skupna prednost v kegljih 36 – še vedno dovolj za minimalno zmago 5:3. V nadaljevanju sta uspela oba domačina v svoji igri nekaj dodati in z odlično igro premagati svoja nasprotnika, ki jima za razliko od njiju ni uspevalo, kakor sta si zaželela. Končna zmaga 7:1 ter prednost 73 kegljev je popolnoma zaslužena – Šoštanjčani smo imeli razlog za nepopisno veselje.

V 12. krogu, ki sledi po krajšem premoru,  nas čaka izredno težko gostovanje na kegljišču Golovec v Celju pri ekipi KK TIM Laško, ki so vodilni na lestvici s šestimi točkami prednosti pred prvimi zasledovalci, in sicer 6.3.2019 s pričetkom ob 19.00 uri.

Šoštanj II: Križovnik – 524 (1), Voršnik – 486 (1), Ognjenović – 580 (1), Kolenc – 334 – Klauzner – 127 (0), Jug – 509 (1) in Kompari – 535 (1).

       Rezultati 11. kroga in lestvica

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 11. krog

      Statistika tekme

   Fotografije

Rezultati 11. kroga – 1. liga OTS Celje (moški):

KK LAŠKO : SKOMKOL (2825:2733); 5:3
KS CINKARNA : KK TIM LAŠKO (2911:3046); 1:7
KK ŠOŠTANJ II : KK LJUBNO G.K.E. (3095:3022); 7:1
KK KOMCEL EN. : KK KONJICE III (B.B.); 8:0