17. krog (OTS CELJE 2019/'20) KOMCEL EN. : ŠOŠTANJ II

17. krog (OTS CELJE 2019/'20) KOMCEL EN. : ŠOŠTANJ II

KEGLJAČI DRUGE EKIPE ŠOŠTANJA DO POMEMBNE ZMAGE V CELJU

Kegljači druge ekipe Šoštanja, ki nastopamo v 1. ligi OTS Celje, smo v petek, 19.6.2020 po več kot treh mesecih tekmovalnega premora, tudi mi nadaljevali s tekmovanjem. Tokrat smo se preizkusili na ponovno za nas izredno zahtevnem kegljišču Golovec v Celju. Na kegljišču so nas pričakali kegljači iz ekipe Komcel EN. Na vroče gostovanje smo se odpravili z željo, da premagamo domačine in s tem vknjižimo za nas dve novi zelo pomembni točki. Ni nam bilo lahko, pripotovali smo brez rezervnega tekmovalca, zato smo vedeli, da se lahko zgodi tudi scenarij, ki nam ne bi ustrezal. Igra prve trojke je kazala premoč gostujoče ekipe iz Šoštanja in takoj na začetku je bilo videti, da v tem delu igre ne bo prišlo do kakšnega neprijetnega presenečenja. Dva gostujoča kegljača sta suvereno osvajala set točke in domačinoma nista prepustila niti ene same. Na koncu tekme se je izkazalo, da sta oba dosegla najboljša rezultata za svojo ekipo. Tretjemu gostujočemu kegljaču ni uspelo osvojiti ekipne točke, zato je bil na polovici tekmovanja rezultat 2:1 za Šoštanj in prednost 89 kegljev. Igra druge trojke ni obetala nič dobrega za gostujočo ekipo, saj je na začetku uspelo le enemu osvojiti set točko in razliko v kegljih so domačini uspeli zmanjšati za 17. S takšnim trendom bi domačini bržkone ujeli goste iz Šoštanja, vendar je bilo nadaljevanje malo boljše za goste in domačinom ni uspelo znižati razlike v kegljih. Na koncu zaslužena zmaga ekipe Šoštanja 5:3 in prednost 119 kegljev.

V naslednjem, zadnjem 18. krogu pride k nam v goste ekipa iz Slovenskih Konjic III, in sicer v petek 26.6.2020 s pričetkom tekme ob 15.00 uri.

Šoštanj II: Križovnik – 424 (0); Kramer – 514 (1); Aleksić – 494 (1); Voršnik – 454 (0); Ognjenović – 479 (1) in Kompari – 465 (0).

       Rezultati 17. kroga in lestvica

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 17. krog

      Statistika tekme

   Fotografije

Rezultati 17. kroga – 1. liga OTS Celje (moški):

KK LAŠKO : KK TIM LAŠKO (2751:2948); 0:8
SKOMKOL : KK LJUBNO G.K.E. (2611:2946); 0:8
KK KOMCEL EN. : KK ŠOŠTANJ II (2712:2830); 3:5
(brez boja) KK KONJICE III : KS CINKARNA; 0:8

Prost: KK RUDAR II