18. krog (OTS CELJE 2019/'20) ŠOŠTANJ II : KONJICE III

18. krog (OTS CELJE 2019/'20) ŠOŠTANJ II : KONJICE III

KEGLJAČI DRUGE EKIPE ŠOŠTANJA Z ZMAGO POTRDILI 2. MESTO V 1. LIGI OTS CELJE

Kegljači druge ekipe Šoštanja, ki nastopamo v 1. ligi OTS Celje, smo v petek, 26.6.2020 odigrali še zadnjo tekmo v tekmovalni sezoni 2019/2020. K nam v goste je prišla ekipa iz Slovenskih Konjic, ki ima v OTS Celje največ registriranih tekmovalcev. Kljub temu so imeli kar nekaj težav s sestavo ekipe, prav tako kot domačini. Obe moštvi sta tekmo odigrali brez rezervnih tekmovalcev, kar pomeni, da so se morali vsi, ki so stopili na kegljaške steze, maksimalno potruditi za osvojitev ekipne točke in končno zmago. Bolje so začeli gostje iz Slovenskih Konjic, ki so na polovici prve igre imeli prednost 23 kegljev, medtem ko je bil rezultat poravnan na 2:2 v dobljenih setih. V nadaljevanju dokaj izenačena igra in nobeno moštvo si ni priigralo kakšno veliko prednost. Prijateljska delitev ekipnih točk in prednost 27 kegljev za goste. V igri drugega para smo lahko spremljali pravo dramo. Po izredno slabem začetku, ko sta oba domačina izgubila prvo set točko, sta se v nadaljevanju vendarle prebudila in ni veliko manjkalo, da bi osvojila obe ekipni točki. Uspela sta znižati zaostanek v kegljih na 14, medtem ko je bil rezultat poravnan na 2:2. Igra tretjega para je tako odločala o zmagovalcu tekme in na začetku nismo videli nič novega, ponovna delitev set točk, ena za domačina in ena za gostujočega tekmovalca. V nadaljevanju ponovno boljša in bolj zbrana igra domače dvojice, ki sta uspela osvojiti obe ekipni točki in izničiti ter povečati prednost v kegljih na 65. Končni rezultat 6:2 za domačine in s tem potrditev zasluženega drugega mesta v ligi.

Šoštanj II: Križovnik – 452 (0); Kramer – 546 (1); Ognjenović – 507 (1); Aleksić – 452 (0); Jug – 528 (1) in Kompari – 525 (1).


       Rezultati 18. kroga in lestvica

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 18. krog

      Statistika tekme

   Fotografije

Rezultati 18. kroga – 1. liga OTS Celje (moški):

KS CINKARNA : KK LAŠKO (2937:2901); 5:3
KK ŠOŠTANJ II : KK KONJICE III (3010:2945); 6:2
(brez boja) KK LJUBNO G.K.E. : KK RUDAR II; 8:0
(brez boja) KK TIM LAŠKO : SKOMKOL; 8:0

Prost: KK KOMCEL EN.