3. krog (OTS CELJE 2018/2019) ŠOŠTANJ II : RUDAR TRBOVLJE II

3. krog (OTS CELJE 2018/2019) ŠOŠTANJ II : RUDAR TRBOVLJE II

DRUGA EKIPA ŠOŠTANJA PRVIČ PORAŽENA NA DOMAČIH STEZAH

Kegljači druge ekipe Šoštanja, ki nastopamo v 1. ligi OTS Celje, smo v petek, 15.11.2019 nadaljevali s tekmovanjem. Tokrat smo na domačih stezah gostili kegljače druge ekipe Rudarja iz Trbovelj, ki so v naši ligi novinci in nastopajo izven konkurence. Izredno zanimivo srečanje se ni končalo po naših željah, ki smo tako doživeli prvi poraz v novi sezoni na domačih stezah. Prvi gostujoči par je začel odlično in v prvem setu ni prepustil točke domačinoma. Domača kegljača, ki nista blestela v igri na čiščenje, se lahko zahvalita malo slabšemu nadaljevanju enemu od gostujočih tekmovalcev, ki mu je popustila zbranost, da je bil rezultat po igri prvega para izenačen 1:1 in 59 kegljev prednosti za goste. V nadaljevanju je na steze stopil domači par, od katerega se je pričakoval premik naprej v smislu rezultata. Podobno kot v prvem paru, smo lahko tudi tokrat spremljali na eni strani prepričljivo igro enega od tekmovalcev, s to razliko, da je tokrat dominiral domači kegljač in izenačen boj za ekipno točko na drugi strani. Tokrat se je sreča nasmehnila gostom in rezultat je bil ponovno izenačen 2:2 in še vedno prednost gostov za 22 kegljev. Domača tekmovalca v igri tretjega para sta bila pred težko nalogo, saj je moral za končno zmago vsaj eden od njiju osvojiti ekipno točko in skupno sta morala nadoknaditi zaostanek v kegljih. Ravno to, kar je bilo potrebno, se je tudi zgodilo. Prednost gostov se je počasi topila in na polovici igre tretjega para smo domačini prešli v vodstvo za 3 keglje. Trenutni rezultat je bil 5:3 za Šoštanj. Pred zadnjo menjavo stez, ko so gostje ponovno prešli v vodstvo za 7 kegljev, je bilo že znano, da bo o končnem zmagovalcu odločalo skupno število podrtih kegljev. Slaba predstava domačega kegljača v zaključku, ki mu ni uspevalo prav nič, je bila dovolj, da so se zmage na koncu veselili gostje. Podatek, da je na drugi strani domačin zgrešil celotno ekipno točko za samo 1 kegelj, pove dovolj, da je domačinom res zmanjkalo kanček športne sreče za osvojitev vsaj točke za tabelo. Končni rezultat 4,5 : 3,5 za goste in prednost 15 kegljev. Iz poraza se je potrebno marsikaj naučiti in dvigniti glave ter iti pogumno naprej novim zmagam naproti. 

V naslednjem, 4. krogu bomo gostje na domačih stezah proti ekipi KK Ljubno G.K.E., in sicer v torek, 19.11.2019 s pričetkom ob 18.00 uri. Vljudno vabljeni na ogled zanimive tekme.

Šoštanj II: Križovnik – 504 (0); Kramer – 501 (1); Ognjenović  - 533 (1); Šehič – 468 (0); Kompari – 509 (1) in Aleksić – 503 (0,5). 

       Rezultati 3. kroga in lestvica

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 3. krog

      Statistika tekme

   Fotografije

Rezultati 3. kroga – 1. liga OTS Celje (moški):

KS CINKARNA : KK LJUBNO G.K.E. (3028:3027); 7:1
KK ŠOŠTANJ II : RUDAR II (3018:3033); 3,5:4,5
KONJICE III : KK LAŠKO (2904:2963); 2:6

KK KOMCEL EN. : SKOMKOL (2805:2722); 7:1

Prost: KK TIM LAŠKO