4. krog (OTS CELJE 2019/2020) LJUBNO G.K.E. : ŠOŠTANJ II

4. krog (OTS CELJE 2019/2020) LJUBNO G.K.E. : ŠOŠTANJ II

DRUGA EKIPA ŠOŠTANJA DO TOČKE V SAMI KONČNICI TEKME

Kegljači druge ekipe Šoštanja, ki nastopamo v 1. ligi OTS Celje, smo se v torek 19.11.2019 na domačih stezah, kot gostujoča ekipa, pomerili s kegljači iz KK Ljubno G.K.E. Sam začetek tekme je bil za kegljače iz Ljubnega več kot odličen, saj sta oba kegljača osvojila prvi set točki in imela prednost kar 45 kegljev. V nadaljevanju te igre se je vsaj eden od Šoštanjčanov vendarle prebudil in uspel streti nalet gostov. Po igri prvega para je bil rezultat izenačen 1:1 in prednost 82 kegljev v korist kegljačev iz Ljubnega. Prednost je bila takšna, da je malokdo še verjel, da lahko Šoštanjčani izničijo tako velik zaostanek. Vse bi bilo še mogoče, če bi imeli v domačih vrstah v drugem paru razpoložena za igro oba kegljača. Tako se je ponovno zgodilo, da sta si ekipi razdelili ekipni točki in prednost v kegljih se je celo povečala, in sicer na 111 kegljev. Skupen rezultat 2:2 in skoraj neulovljiva prednost gostov iz Ljubnega. V igri tretjega para sta na steze stopila najboljša posameznika v domačih vrstah iz prejšnjega kroga in Šoštanjčana sta morala pokazati vso svoje znanje, če sta želela ekipi priboriti vsaj nerešen rezultat in s tem osvojiti točko za tabelo. Sam začetek ni kazal na to, da bi lahko bila pri tem uspešna, vendar smo lahko v nadaljevanju ob sami končnici tekme spremljali pravo dramo in boj za vsak podrti kegelj. Še pred zadnjo menjavo stez so imeli gostje iz Ljubnega zmago trdno v žepu in prednost 121 kegljev. S tem se domačina iz Šoštanja nista strinjala in v zadnji igri dodala plin ter z malo športne sreče osvojila obe ekipni točki. Veselje domačinov ob tem rezultatu je bilo nepopisno in popolnoma zaslužena delitev točk, na koncu pravičen rezultat 4:4 in prednost gostov v kegljih za 84.

V naslednjem, 5. krogu gostimo na domačih stezah ekipo TIM Laško, lanskoletne prvake naše lige, in sicer v petek, 29.11.2019 s pričetkom ob 15.00 uri. Vljudno vabljeni na ogled zanimive tekme.

Šoštanj II: Križovnik – 496 (0); Kramer – 507 (1); Šehič – 475 (0); Aleksić – 514 (1); Ognjenović  - 498 (1) in Kompari – 529 (1).


       Rezultati 4. kroga in lestvica

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 4. krog

      Statistika tekme

   Fotografije

Rezultati 4. kroga – 1. liga OTS Celje (moški):

RUDAR II : KK KOMCEL EN. (3209:2821); 7:1
KK LJUBNO G.K.E. : KK ŠOŠTANJ II (3103:3019); 4:4
SKOMKOL : KONJICE III (2611:2263); 5:3

KK TIM LAŠKO : KS CINKARNA (2938:2902); 5:3

Prost: KK LAŠKO