9. krog (OTS CELJE 2018/2019) ŠOŠTANJ II : LAŠKO

9. krog (OTS CELJE 2018/2019) ŠOŠTANJ II : LAŠKO

DRUGA EKIPA ŠOŠTANJA NI DOVOLILA PRESENEČENJA

Kegljači druge ekipe Šoštanja, ki nastopamo v 1. ligi OTS Celje, smo v četrtek 31.01.2019 na domačem kegljišču gostili ekipo KK Laško, katerim nismo dovolili presenečenja. Že kar na začetku tekme je prvi domači par prikegljal lepo prednost, in sicer 2:0 v ekipnih točkah in 70 kegljev, kar ne pomeni, da je bilo domačinoma lahko na stezah. V drugi polovici igre prvega para je gostujoči tekmovalec domačemu odvzel set točko, nadoknadil manko v kegljih in tako povedel v kegljih za devet. Kazalo je na to, da domači tekmovalec ne bo zdržal pritiska in naleta gostujočega tekmovalca, saj je v zadnji igri na polno še vedno zaostajal za štiri keglje in za osvojitev ekipne točke je bila dovolj delitev točk v tem setu. Nezbranost gostujočega tekmovalca v igri na čiščenje, preveč metov v prazno, je znal domačin kaznovati in na koncu tudi zmagati in se veseliti osvojene ekipne točke. Zelo podobno zgodbo smo lahko spremljali v igri drugega para, saj si je prav tako domačin v zadnji, četrti igri zagotovil zmago in s tem priboril ekipno točko. Šoštanjčani smo vodili 4:0 in imeli prednost 131 kegljev, katero ne bi smeli zapraviti, vendar takšnega mnenja niso bili gostje iz Laškega. V zadnjem krogu je bil na stezah najmočnejši gostujoči par in že na začetku prve igre tretjega para je bilo možno videti, da domačina ne bosta mogla parirati razigranima gostoma. Prednost v kegljih po prvi igri se je stopila na 90 in ob slabšem nadaljevanju obeh domačih kegljačev bi lahko bila ogrožena tudi točka za tabelo. Nadaljevanje ni obetalo nič dobrega, gosta sta še vedno ostala dovolj zbrana in z dobro igro topila prednost v kegljih. Le-ta je znašala pred tretjo menjavo stez še vedno velikih 74 kegljev. Nato se je prebudil domači kegljač in z natančnimi meti nadoknadil zaostanek v set točkah in na koncu mu je zmanjkalo za osvojitev ekipne točke 5 kegljev. Domačini smo slavili zmago 6:2 in prednost v kegljih za 80. Vodjo domače ekipe skrbi statistika v praznih metih, saj je pred Šoštanjčani izredno težak razpored tekmovanja, in sicer po krajšem premoru v 10. krogu gostujemo v Slovenskih Konjicah v petek, 15.02.2019 ob 16.00 uri, nato sledi doma 21.02.2019 srečanje z aktualnimi prvaki KK Ljubno G.K.E., ter gostovanje v Celju 06.03.2019 proti trenutno vodilnimi na lestvici, KK TIM Laško.

Šoštanj II: Križovnik – 519 (1), Voršnik – 477 (1), Ognjenović – 515 (1), Šehič – 502 (1), Jug – 500 (0) in Kompari – 521 (0).

       Rezultati 9. kroga in lestvica

       Uradni ekipni zapisnik KZS – 9. krog

      Statistika tekme

   Fotografije

Rezultati 9. kroga – 1. liga OTS Celje (moški):

KK ŠOŠTANJ II : KK LAŠKO (3034:2954); 6:2
KK TIM LAŠKO : KK LJUBNO G.K.E. (3048:3045); 6:2
KK KOMCEL EN. : SKOMKOL (2834:2732); 6:2

KS CINKARNA : KK KONJICE III – preloženo na 04.02.2019