RASIM HASIČIĆ REGIJSKI PRVAK IN UDELEŽENEC DP

RASIM HASIČIĆ REGIJSKI PRVAK IN UDELEŽENEC DP

RASIM HASIČIĆ REGIJSKI PRVAK IN UDELEŽENEC DP

Na kegljiščih v Šoštanju in Slov. Konjicah je potekalo regijsko prvenstvo za posameznike, ki pa je veljalo tudi kot kvalifikacije za nastop na DP. Na prvenstvu je nastopilo 20 tekmovalcev. Barve Šoštanjčanov so zastopali samo trije tekmovalci, čeprav so imeli pravico nastopiti z devetimi tekmovalci. Poškodbe in bolezen so pač preprečile igralcem nastop. Kar 11 prijavljenih tekmovalcev je prihajalo iz KK Konjice, po dva prijavljena sta prihajala iz KK Pivovarna Laško, KK Komcel EN. -  Celje in KK Ljubno G.K.E.. Na šoštanjskih stezah je bilo izredno razburljivo, saj so o vodilnem prvega dne odločali zadnji lučaji. Vodstva se je veselil domači tekmovalec Hasičić, ki je porušil 563 kegljev, le dva keglja manj Konjičan Gmajner - 559, še kegelj manj pa Peperko – KK Konjice. Nedeljski nastopi so precej spremenili vrstni red. Izredno dober nastop Hasičića s 596 podrtimi keglji je dal vedeti, da ga bo težko premagati. Še najbolj sta se mu je približala Gmajner - 569 in Pečnak - 561 podrtih kegljev. Ostali tekmovalci so bili nekje v povprečju prvega dne. Naslov regijskega prvaka je tako pripadel Šoštanjčanu Hasičiću, s tem pa si je zagotovil tudi nastop na DP, ki bo meseca marca. Ostala tekmovalca iz KK Šoštanj sta dosegla 6. mesto Petrović (548+529; skupaj 1077), 8. mesto Arnuš (537+537; skupaj 1074).

Rezultati: Hasičić (KK Šoštanj) – 563 + 596; skupaj 1159, Gmajner (KK Konjice ) – 559 + 569; skupaj 1128, Pečnak (KK Konjice) – 544 + 561; skupaj 1105, Vogrin (KK Konjice) – 543 + 558; skupaj 1101. Vsi ti tekmovalci so si zagotovili nastop na DP.

 

       Razpored FINALE za XVI. prvenstvo OTS Celje - kvalifikacije za DP

       Rezultati FINALE za XVI. prvenstvo OTS Celje - kvalifikacije za DP

 

    Video z dne 23.2.2020 (kamera: KK Konjice)